Uber Kitap Bağış Etkinliği | UberTurkiye.net

Uber Kitap Bağış Etkinliği


 11 Aralık Pazar günü Herkese Kitap vakfı ve Uber işbirliği ile köy okullarına kitap bağışı etkinliğinde Uber uygulaması üzerinden UberKitap olarak çağıracağınız taksiler adresinizden kitaplarınızı ücretsiz teslim alacaklatır.

Bağışladığınız kitaplar Herkese Kitap Vakfı tarafından köy okullarına gönderilecektir. 

11 Aralık Pazar günü saat 12:00-17:00 saatleri arasında Uber aplikasyonunda UberKitap olarak çağrı yapabilir ve bağışta bulunabilirsiniz. 

Global teknoloji platformu Uber, kitap bağış kampanyası başlattığını duyurdu. Kampanya kapsamında toplanacak tüm kitaplar ihtiyacı olan köy okullarına ulaştırılmak üzere Herkese Kitap Vakfı’na teslim edilecek. 

Global teknoloji platformu Uber’in Kitap Bağış Kampanyası, 11 Aralık Pazar günü 12:00-17:00 saatleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Pazar gününe özel olarak çıkacak olan ve ücretsiz çağrılabilecek “Uber Kitap” ürünü ile İstanbul’daki kullanıcılar, kitap bağışında bulunabilecek. İstanbul’da gerçekleşecek kitap bağış kampanyası ile toplanan tüm kitaplar, Herkese Kitap Vakfı iş birliği ile ihtiyacı olan köy okullarına ulaştırılacak. 

BAHADIRLI: DAHA ÇOK ÇOCUĞUN KİTABA ERİŞEBİLMESİ SAĞLANACAK 

Uber Kitap kampanyasına devam etmekten duydukları mutluluğu dile getiren Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı “Geçtiğimiz sene yaptığımız kitap bağışlama kampanyamızı, aldığımız olumlu geri bildirimler üzerine bu sene de tekrar hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İhtiyaç sahibi köy okullarına ulaştırılacak kitaplar, daha çok çocuğun kitaba erişebilmesini sağlayacak. İstanbullular, Uber uygulamasını kullanarak evlerinde duran ve kullanılmayan kitapları, Uber ve Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla köy okullarına kolayca ulaştırabilirler. Uber teknolojisini ve şehirdeki geniş ulaşım ağını, sosyal fayda sağlayacak projelerde kullanmaya devam etmekte kararlıyız” dedi. 

ŞENVER: KİTABA ULAŞAMAYAN BİNLERCE ÇOCUK VAR 

Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, İstanbul’daki tüm kitap dostlarını “Uber Kitap” ürününü çağırarak kitap bağışlamaya davet etti. 

Şenver, “Anadolu’da kitaba ulaşamayan binlerce çocuk var. Binlerce evde okunacak kitap yok. Sizlerin bağışlayacağı kitaplar onlara ışık olacak, gençlerimize yeni pencereler açacaktır. Bağışlayacağınız kitaplarınızı “Uber Kitap” ürünü ile evinize ücretsiz gelecek Uber sürücüsüne verin. Daha iyi bir Türkiye için herkese her yerde kitap okutalım” dedi.  

Kampanyaya katılmak isteyen Uber kullanıcıları belirtilen saatler arasında Uber uygulamasından “Uber Kitap” ürününü seçerek bulundukları konuma ücretsiz çağırıp, bağışlanacak kitapları adrese gelen Uber sürücüsüne teslim edebilecekler. “Uber Kitap” çağrısı, o an çağrı talebinde bulunan kullanıcının en yakınında bulunan ve müsait olan Uber Taksi sürücülerine yönlendirilecek. Uber kullanıcıları bağışlanacak kitaplarını, gelen Uber Taksi sürücülerine belirtilen saat aralığında teslim edebilecek. 

UBER KİTAP BAĞIŞ UYGULAMASI NASIL ÇALIŞIR? 

Şirketten Uber Kitap Uygulaması’nın nasıl çalıştığına ilişkin yapılan açıklamada, “Uber uygulamasını açın, herhangi bir varış noktası girin ve “Uber Kitap” ürününe tıklayın. Alım noktanızı onaylayarak ücretsiz bir Uber Taksi çağırın. Uber uygulaması üzerinden taksinin konumunu takip edin ve sizin bulunduğunuz konuma gelmesini bekleyin. Sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını kontrol edin. “Uber Kitap” çağrısı üzerine gelen Uber sürücüsü konumunuza vardığında bağışlamak istediğiniz kitapları kendisine teslim edin” bilgilerine yer verildi. 

 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.