Yolcu Hizmet Bedeli Güncellemesi | UberTurkiye.net

Yolcu Hizmet Bedeli Güncellemesi

11 Aralık Pazartesi 2023 gününden itibaren Uber uygulaması üzerinden gerçekleştirilen yolculuklar için 20TL tutarında sabit yolcu hizmet bedeli yolculardan tahsil edilmek üzere nihai yolculuk ücretine eklenecektir.

Dünyada yürürlükte olan ve yolculuk deneyimini geliştirmek için kullanılan bu hizmet bedeli, hem nakit hem de uygulama içi kredi kartı ödemeli yolculuklarda geçerli olup, yolculuğun mesafesine veya süresine bakılmaksızın aynı kalacaktır.

Nakit yolculuklar

Nakit yolculuklarda sürücünün, yolculuk ücretine eklenecek 20TL sabit hizmet bedelini Uber adına yolcudan tahsil etmesi gerekmektedir. Uber, ilgili tutarı otomatik olarak nihai yolculuk ücretine ekleyecek ve Uber adına tahsil ettiğiniz hizmet bedeli hesabınızdan düşecektir.

Örneğin, taksimetrede yazan nihai ücret 200TL ise, yolculuk sonundaki ücret ekranına her zaman olduğu gibi taksimetre ücretini, yani bu örnekteki 200TL tutarını yazmanız gerekmektedir. 20TL hizmet bedeli, girmiş olduğunuz 200TL taksimetre ücretine otomatik olarak eklenecektir ve yolcudan nakit olarak tahsil edilmesi gereken tutar toplam 220TL olacaktır. Nakit yolculuklarda, 20TL tutarındaki Uber hizmet bedelinin yolcudan tahsil edilmesi sizin sorumluluğunuzdadır.

Kredi Kartı yolculukları

Kredi kartı yolculuklarında 20TL hizmet bedeli, yolcudan tahsil edilmek üzere nihai yolculuk ücretine otomatik olarak eklenecektir.

Örneğin, taksimetrede yazan nihai ücret 200TL ise, yolculuk sonundaki ücret ekranına her zaman olduğu gibi taksimetre ücretini, yani bu örnekteki 200TL tutarını yazmanız gerekmektedir. 20TL hizmet bedeli, girmiş olduğunuz 200TL taksimetre ücretine otomatik olarak eklenecektir ve yolcunun kredi kartından tahsil edilecek tutar toplam 220TL olacaktır. Kredi kartı yolculuklarında sizin tarafınızdan herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Güncellenen yolcu hizmet bedeli uygulaması sürücü hizmet bedelini etkileyecek mi?

Yolcu hizmet bedeli uygulaması, Uber tarafından alınan sürücü hizmet bedeli tutarını etkilemeyecektir. Dünyada yürürlükte olan yolcu hizmet bedeli, yolculuk deneyimini geliştirmek için kullanılır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.